پتروشیمی های عسلویه به احداث تصفیه خانه فاضلاب مکلف شدند

بوشهر- خبرنگاران- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه واحدهای پتروشیمی منطقه ویژه مالی انرژی پارس دارای تصفیه خانه مرکزی در پتروشیمی مبین هستند تمامی آنها مکلف به احداث تصفیه خانه های فاضلاب اختصاصی شدند.

پتروشیمی های عسلویه به احداث تصفیه خانه فاضلاب مکلف شدند

به گزارش خبرنگاران، فرهاد قلی نژاد روز یکشنبه در نشست آنالیز وضعیت آلایندگی های عسلویه افزود: همچنین دراین منطقه پسماندهای سمی و خطرناکی فراوری می گردد که برای مدیریت اصولی آن تصمیم های مورد احتیاج لحاظ شده است.

وی بیان نمود: باید مرکز پایش در حوزه سلامت آب، خاک، آب و هوا و حتی دریا ایجاد گردد زیرا بخشی از اقتصاد مردم این منطقه به وسیله دریا تامین می گردد.

قلی نژاد گفت: در این ارتباط ساماندهی فلرها با اولویت اقدام های وزارت نفت پیش بینی شده که در عسلویه و کنگان اولویت این مهم با پالایشگاه های گازی و پتروشیمی است.

وی یادآور شد: در جریان سفر رئیس جمهوری به بوشهر 200 میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی دستگاه های پایش منطقه ویژه مالی انرژی پارس اختصاص یافته که تحقق این مهم ترسیم گر آینده ای درخشان برای منطقه و در نتیجه ارائه راهکارهای اساسی برای کاهش آلایندگی آن است.

قلی نژاد گفت: درگروه استانی آنالیز راهکارهای کاهش آلایندگی های زیست محیطی درعسلویه آنالیز مکان یابی برای احداث ساختمان های مسکونی مورد احتیاج مردم از موارد مهم و اولویت دار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز گفت: در حوزه پزشکی مطالعه ای شروع شده تا سلامت کنونی مردم منطقه عسلویه آنالیز گردد.

دکترعلیرضا کشمیری افزود: در این ارتباط از همه ترشحات مانند خون، خلط، ادرار و حتی خون بند ناف زنان باردار جمع آوری و میزان آلودگی ترشحات بدنی آنها آنالیز می گردد.

وی اظهارداشت: این تحقیق ها بخوبی نشان می دهد که خطرهای آینده مردم عسلویه چه چیزهای است.

کشمیری افزود: در این زمینه پایش های سالانه سلامت مردم برای یک بازه زمانی 15 ساله پیش بینی شده است.

6043/7212

منبع: ایرنا

به "پتروشیمی های عسلویه به احداث تصفیه خانه فاضلاب مکلف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پتروشیمی های عسلویه به احداث تصفیه خانه فاضلاب مکلف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید