پول های کثیف سینما را دچار مخمصه می نماید، بازیگران منصف باشند

به گزارش وبلاگ ایتالیا، مسعود ردایی تهیه نماینده سینما در مصاحبه با خبرنگاران درباره دستمزد بالایی که برخی از بازیگران برای حضور در آثار سینمایی طلب می نمایند و پول های نامتعارفی که از سوی برخی از سرمایه گذاران وارد سینما و به ویژه شبکه نمایش خانگی گردیده و باعث گردیده، گفت: چندی پیش کانون کارگردانان سینمای ایران درباره دستمزد بالای بازیگران و ورود برخی از پول های شبهه ناک به سینما بیانیه ای صادر کرد که این بیانیه دقیقا بر این نکته تاکید داشت که این دستمزدها باعث افزایش نرخ تمام گردیده یک فیلم می گردد و این موضوع شرایط را برای سرمایه گذاران و تهیه نمایندگان سخت می نماید.

پول های کثیف سینما را دچار مخمصه می نماید، بازیگران منصف باشند

وی اضافه نمود: گاهی اوقات در سینما و به ویژه در شبکه نمایش خانگی دستمزدهای هنگفتی به برخی از بازیگران داده می گردد که این موضوع روی مباحث کلان سینما تاثیر می گذارد. وقتی بازیگری در شبکه نمایش خانگی دستمزد بالایی دریافت می نماید آن دستمزدها را در سینما هم طلب می نماید که این روند تاثیر منفی روی فراوری آثار سینمایی می گذارد. در چنین وضعیتی تنها یک کارگردان، یک تهیه نماینده و یا یک سرمایه گذار ضرر نمی نماید بلکه تمام عواملی که دست به دست هم می دهند تا فیلمی ساخته گردد، صدمه می بینند.

تهیه نماینده مالاریا مطرح کرد: وقتی فراوری صورت نگیرد تمام صنوف سینما دچار مشکل و بسیاری از دست اندرکاران سینما بی کار می شوند لذا به نظرم بازیگران باید منصفانه تر برخورد نمایند زیرا اگر آن ها دستمزدهای عادلانه بگیرند شرایط فراوری بهتر می گردد و وقتی فراوری بیشتر گردد کار در تمام صنوف زیرمجموعه سینما رونق پیدا می نماید. این دوستان باید به این موضوع هم توجه نمایند که اگر فیلمی ساخته نگردد آنها هم به مرور فیلمی برای ایفای نقش نخواهند داشت اما در صورت بهبود شرایط فراوری، بقیه صنوفی که دستمزد کمتری هم دارند می توانند در چرخه اقتصادی سینما سهیم باشند و فیلم های بیشتری ساخته گردد.

ردایی با اشاره به ورود پول هایی که گفته می گردد برخی افراد از بیرون سینما و بعضا برای پولشویی به سینما آورده اند، اظهار کرد: من نمی خواهم درباره پول های ناپاکی که وارد شبکه نمایش خانگی گردیده شرح بدهم، به هر حال همه از هرآنچه که هست و نیست خبر دارند، اما قاعدتا پول های این چنینی فراوری در سینما را به مخمصه می اندازد.

تهیه نماینده سریال عالیجناب ویژه شبکه نمایش خانگی ضمن بیان این مطلب که بخش خصوصی بیشترین ضرر را از این ماجرا می نماید، شرح داد: وقتی نهادها، ارگان ها و سازمان ها برای ساخت فیلم پول پرداخت می نمایند با توجه به اینکه از جیب خودشان این پول را هزینه نمی نمایند دغدغه پرداخت دستمزد بالا به برخی بازیگران را هم ندارند. در شبکه نمایش خانگی هم امکان دارد افرادی سرمایه هایی را وارد نمایند که راست و صواب نباشد در نتیجه آن ها هم ضرر نمی نمایند اما افراد مستقل و افرادی که سرمایه های پاک و درستی دارند، ضرر خواهند کرد. بنابراین باید برای بهبود این شرایط کوشش کرد و این امر نیازمند همکاری و همدلی از سوی همه عوامل سینما است.

وی ادامه داد: برای مثال اگر منِ تهیه نماینده دستمزد بالایی دریافت می کنم باید رعایت کنم. این موضوع درباره دیگر عوامل مثل بازیگر و کارگردان هم صدق می نماید از همین رو همه باید همدلی نمایند تا آنهایی که به لحاظ مالی ضعیف هستند بتوانند در این گردش مالی شریک باشند و فراوری ما هم به جایی برسد که بتوانیم تاثیرات خوبی از خود به جای بگذاریم.

ردایی در خاتمه گفت: برای سامان پیدا کردن این شرایط باید بخشی که تمام صنوف سینما را در برمی گیرد وارد عمل گردد تا بتواند با پادرمیانی، ایجاد شرایط مناسب و یک هم اندیشی، چاره ای پیدا کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پول های کثیف سینما را دچار مخمصه می نماید، بازیگران منصف باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول های کثیف سینما را دچار مخمصه می نماید، بازیگران منصف باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید