کاهش 75 درصدی مصرف کیسه نایلونی در ترکیه

به گزارش وبلاگ ایتالیا، مصرف کیسه های نایلونی در 5 فروشگاه زنجیره ای بزرگ ترکیه از 600 میلیون به 150 میلیون عدد رسید.

کاهش 75 درصدی مصرف کیسه نایلونی در ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایتالیا به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان ترک٬ ترکیه به عنوان کشوری که در مجاورت چند دریا قرار گرفته٬ امکانات غذایی٬ تجارتی و توریستی بسیاری برای استفاده از دریا دارد، اما در سالیان اخیر٬ مصرف خارج از کنترل کیسه های نایلونی و ورود میلیون ها کیسه به آب دریاها٬ مسائل زیست محیطی فراوانی برای این کشور ایجاد کرد.

ترکیه از یک سال پیش٬ طرح اعمال مالیات بر فراوری و فروش کیسه های نایلونی را اجرا کرد و کلیه اصناف و فروشگاه ها ملزم شدند که از ازائه کیسه نایلونی رایگان خودداری نمایند و بسیاری از فروشگاه ها برای ارائه یک کیسه نایلونی ساده از مشتریان خود یک لیره دریافت می نمایند که معادل قیمت یک قرص بزرگ نان است و برای مردم ترکیه رقم ناچیزی به شمار نمی آید.

مهمت امین بیرپنار معاون وزیر محیط زیست ترکیه در این مورد گفت: بر اساس آمارهای رسمی ما٬ 5 فروشگاه زنجیره ای بزرگ ترکیه در سال 2018 و در همین زمان٬ میزان مصرف سالانه کیسه های نایلونی را به ششصد میلیون عدد رسانده بودند، اما همین فروشگاه ها در 12 ماه اخیر٬ رقم ششصد میلیون را به یکصد و پنجاه میلیون رسانده اند و ما شاهد کاهش 75 درصدی مصرف کیسه های نایلونی در ترکیه هستیم.

وی در ادامه اضافه کرد: ما دریا را همچون وطن آبی به شمار می آوریم و حفظ پاکی و امنیت وطن آبی را مهم تلقی می کنیم. شهروندان ما در آغاز٬ از اجرای این طرح عصبانی بودند و آشکارا به زمین و زمان اعتراض می کردند، اما حالا با آن کنار آمده اند.

لازم به ذکر است بسیاری از شهروندان ترکیه در ماه های اخیر یک بار دیگر به استفاده از زنبیل های سنتی پارچه ای و حصیری روی آورده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاهش 75 درصدی مصرف کیسه نایلونی در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 75 درصدی مصرف کیسه نایلونی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید