گردش اقتصادی معادن باید در استان خودشان باشد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، طبق تاکید وزیر صنعت، با توجه به اینکه معادن ایران به طور معمول در مناطق محروم قراردارند، ضروری است که به این مناطق توجه ویژه اجرا شده و از نیروی انسانی تا گردش اقتصادی آن ها از همان استان ها باشد.

گردش اقتصادی معادن باید در استان خودشان باشد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، امروز (یکشنبه) مجمع سالیانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در محل این سازمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین اعضای هیات مدیره این سازمان برگزار گردید.

در این مراسم خداد غریب پور - رییس هیات عامل ایمیدرو - گفت: 14.5 میلیارد دلار طرح معدنی را اجرایی نموده و ظرفیت های جدید سرمایه گذاری را ایجاد خواهیم کرد. علاوه براین با برنامه ریزی های صورت گرفته دیگر سرمایه گذاری های موازی انجام نمی گردد و فعالیت ها و پروژه ها در قالب یک زنجیره انجام می پذیرند.

همچنین رضا رحمانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت - نیز با بیان دو خواسته این وزارتخانه در رابطه با معادن گفت: از جمله مواردی که در حال حاضر به آن تاکید فراوان داریم، توجه به مناطق محروم است. اکنون سیاستی ابلاغ شده که خواهان آن شده ایم که برای معادن و صنایع معدنی، از همان مناطق نیرو جذب و استخدام شوند، باید گردش های اقتصادی استان ها در همان استان صورت گیرد و لزومی ندارد که همه حساب ها و سپرده ها در بانک های تهران باشد. همچنین تامین و تدارک همه ملزومات این معادن از همان استان ها تامین گردد.

وی همچنین اظهار داشت: تا سال 1400، 10 میلیارد دلار واردات را تبدیل به ساخت داخل خواهیم کرد.

رحمانی همچنین در حاشیه این مجمع در جمع وبلاگ ایتالیا، از کاهش تعداد خودروهای خوابیده در کف خودروسازان بزرگ اطلاع داد و گفت: دو شرکت بزرگ خودروسازی تا چندی پیش، بالغ بر 150 هزار دستگاه خودروی ناقص در کف پارکینگ داشتند اما در حال حاضر تعداد خودروهای ناقص کاهش یافته است که نشان می دهد راهکار این مشکل پیدا شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره عوارض صادرات مواد خام معدنی، اظهار کرد: در وضع عوارض 25 درصدی بر صادرات مواد معدنی عده ای معتقدند که خام فروشی مواد معدنی اتفاق خواهد افتاد؛ بنابراین باید با وضع عوارض از این خام فروشی جلوگیری گردد. هر کجا که تشخیص دهیم ماده معدنی تولیدی مورد احتیاج صنایع داخل نیست، حتماً عوارض صادرات را اصلاح خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گردش اقتصادی معادن باید در استان خودشان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش اقتصادی معادن باید در استان خودشان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید