تشدید تدابیر امنیتی در سودان

به گزارش وبلاگ ایتالیا، منابع خبری از تدابیر امنیتی ارتش سودان در سراسر این کشور چند ساعت پیش از اولین سالروز شکسته شدن تحصن معترضان در خارطوم خبر دادند.

تشدید تدابیر امنیتی در سودان

به نقل از خبرگزاری آناتولی، ارتش سودان شامگاه سه شنبه و چند ساعت مانده به نخستین سالروز متفرق کردن تحصن معترضان این کشور در خارطوم، راه های اصلی منتهی به مقر فرماندهی کل ارتش این کشور را بست.

به همین دلیل، چند منبع نظامی و امنیتی اعلام نمودند که به نیروهای امنیتی در سراسر سودان دستور داده شده است که در حالت آماده باش قرار بگیرند.

در همین حال، دفتر نخست وزیری سودان نیز در بیانیه ای اعلام نمود که عبدالله حمدوک، نخست وزیر این کشور ساعت 10 امروز (چهارشنبه) به وقت محلی به مناسبت نخستین سالروز متفرق کردن تحصن معترضان در مقابل مقر فرماندهی کل ارتش در خارطوم، سخنرانی می نماید.

در مقابل انجمن شاغلین سودان نیز در بیانیه ای گزارش داد که به یاد کشته شدگان تحصن، پرچم های این کشور ساعت دو بعد از ظهر امروز به وقت محلی به حالت نیمه برافراشته درخواهند آمد.

برنامه های انجمن شاغلین سودان برای سالروز شکسته شدن تحصن معترضان همچنین شامل افتتاح یک نمایشگاه عکس تحت عنوان فراموش نخواهیم کرد و نخواهیم بخشید می گردد.

کمیته های مقاومت در خارطوم نیز خواهان راهپیمایی مردمی به این مناسبت شدند.

اما کمیته پزشکان سودان در بیانیه ای با برنامه راهپیمایی مردمی مخالفت کرد. در بیانیه این کمیته آمده است که به دلیل شیوع کرونا با راهپیمایی مردمی در خیابان ها مخالف است.

نیروهای نظامی سودان سوم ژوئن گذشته به میدان محل تحصن مخالفان در مقابل مقر فرماندهی کل ارتش در خارطوم حمله کردند.

طبق اعلام وزارت بهداشت سودان، این حمله به کشته شدن 66 تن و مجروح شدن بیش از 100 تن دیگر انجامید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تشدید تدابیر امنیتی در سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تدابیر امنیتی در سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید