رحمان برای پنجمین بار رئیس جمهوری تاجیکستان شد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، ایرنا نوشت: خبرگزاری آسیا پلاس تاجیکستان روز دوشنبه گزارش داد که امام علی رحمان رئیس جمهوری کنونی این کشور با کسب 90.92 درصد آرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور شد تا برای پنجمین بار در این کشور و در این مقام حکومت کند.

رحمان برای پنجمین بار رئیس جمهوری تاجیکستان شد

بختیاز خدایار زاده رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان روز دوشنبه 21 مهرماه گفت که امامعلی رحمان با کسب 90.92 درصد آرای واجدین شرایط بار دیگر به عنوان رئیس جمهوری این کشور انتخاب شد.

انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان روز یکشنبه برگزار شد و به گفته کمیسیون مرکزی انتخابات، بیش از 85 درصد از افراد واجد شرایط در آن شرکت کردند.

رحمان با برنده شدن در این انتخابات به مدت هفت سال دیگر زمام قدرت را در این کشور در دست خواهد داشت. او سه دهه است که بر تاجیکستان حکومت می کند.

براساس گزارش ها ، ششمین انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان که دیروز از ساعت 6 صبح به وقت محلی در 3 هزار و 375 شعبه آغاز و در ساعت 8 شب انتها یافت، ششمین انتخابات ریاست جمهوری این کشور از زمان استقلال از اتحاد جماهیر شوروی است و امامعلی رحمان از سال 1994 همواره پیروز انتخابات بوده است.

رستم لطیف زاده رئیس حزب اگرری (کشاورزی)، عبدالحلیم غفارزاده رئیس حزب سوسیالیست، امامعلی رحمان از فدراسیون اتحادیه های صنفی مستقل تاجیکستان، اتحادیه جوانان تاجیکستان و رئیس حزب خلقی دمکراتیک تاجیکستان، رستم رحمت زاده رئیس حزب اصلاحات اقتصادی تاجیکستان و میراج عبدالله اف رئیس حزب کمونیست تاجیکستان از نامزدهای احزاب سیاسی این کشور در انتخابات ریاست جمهوری بودند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "رحمان برای پنجمین بار رئیس جمهوری تاجیکستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحمان برای پنجمین بار رئیس جمهوری تاجیکستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید